וילונות הסטה


וילונות קפלים הינם וילונות עשירים בבד ומאופיינים בנפילה מסודרת של קפלי הוילון. וילונות אלו נתלים על מסילה או מוט ומוסטים מצד לצד, בשונה מוילונות רומאים או מוצרי גלילה

וילונות קפלים ניתן לתפור כמעט מכל סוג בד: מבדים דקים וקלילים ועד בדים עבים וכבדים. לכל סוג בד יש להתאים את סוג הקפלים הנכון ביותר המאפשר לו להיראות במיטבו כוילון. הבחירה בין בדים עבים לדקים נעשית משיקולים רבים. בין השיקולים החשובים נמצאים מידת ההצללה הנדרשת, מידת השקיפות/אטימות הרצויה וכמובן הפן העיצובי. מידת ההצללה תיקבע באמצעות הבד, כאשר ככל שהבד דק יותר (ובהיר יותר) יכנס יותר אור טבעי לתוך הבית וככל שהבד יותר עבה, כך הוא מסנן יותר את האור. שיקול השקיפות/אטימות רלוונטי בעיקר כאשר חשופים לשכנים או עוברי אורח ברחוב. כאשר רוצים ליצר אינטימיות, בוחרים בד יותר צפוף, כאשר בתפירת הקפלים אין צורך בבד עבה מאוד, כי הקפלים עצמם והעושר בבד יוצרים את ההסתרה הנדרשת.
מראה וילונות הקפלים ייקבע על פי פרמטרים שונים: סוג הבד, “נפילתו”, גודל הקפלים וצורתם. וילונות מבדים דקים “יפלו” בצורה רכה וזורמת, ובהזזתו של הוילון ינועו בקלילות. לקפלים בוילונות מבדים עבים תהיה נטייה ל”עמוד” גם במצב סטטי וגם בהזזת הוילון.
וילונות הקפלים הקלאסיים, פלדים, משולשים, בננות ועוד, מוכרים כבר שנים רבות ועדיין נראים נהדר בשילוב עם הבד המתאים. ישנן גרסאות חדשות ועדכניות לקפלים האלו כמו: קפל שטוח, קפל גליל, קפל גל וכדומה.
וילונות הקפלים נתפרים בעבודת יד מוקפדת, דבר היוצר מראה אלגנטי ועשיר במיוחד של וילון המעוצב בהזמנה אישית ובו לכל תפר יש משמעות.
כיון שהוילונות נתפרים בהתאמה אישית ניתן לקבוע את גודל וגובה הקפל לפי גובה התקרה ,סגנון הבית וכו”